هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶

دو روش برای آموزش پخت بادمجان پلو + عکس

دو روش برای آموزش پخت بادمجان پلو + عکس

آموزش پخت بادمجان پلو قزوینی , طرز تهیه بادمجان پلو , بادمجان پلو با گوشت

مواد لازم جهت تهیه بادمجان پلو

مواد مورد نیاز میزان لازم
برنج ۳ پیمانه
خلال بادام ۱۰۰ گرم
بادمجان متوسط ۲ عدد
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
پیاز متوسط ۱ عدد
ادویه و زعفران به مقدار لازم
آب گوشت یا عصاره گوشت ۲/۱ پیمانه

طرز تهیه بادمجان پلو

برای درست کردن بادمجان پلو اول برنج را حدود ۱ تا ۲ ساعت با مقداری نمک خیس کنید. سپس قابلمه ای را آب کرده و بگذارید جوش آید. برنج خیس خورده را داخل قابلمه بریزید. بعد از اینکه مغز برنج نرم شد، به قابلمه حدود ۲ لیوان آب سرد اضافه کرده و بعد از یکی دو جوش آن را در صافی بریزید تا با این کار به برنج شوک واردشود. سپس پیاز را ریز خرد کرده وبا کمی روغن تفت دهید. گوشت چرخ کرده را اضافه کرده و آن را همراه ادویه و نمک و فلفل تفت دهید. بادمجان ها را هم حلقه حلقه ببرید. روی آن ها نمک پاشیده و پس از ۱۰ دقیقه آن ها را شسته، خشک کرده و در تابه ای جداگانه با کمی روغن سرخ کنید.

بعد ظرف یا قالب نچسبی را که می خواهید برنج را در آن بپزید، آماده کنید. آن را کمی چرب کرده و خلال بادام را ته ظرف بریزید. سپس گوشت و بعد بادمجون ها را ریخته و در آخر برنج آبکش شده را روی آنها بریزید. سپس مواد را با دست فشار دهید. آب گوشت و زعفران را روی همه سطح مواد بریزید. روی غذا را با کاغذ آلومینیوم بپوشانید. قالب را در فر از پیش گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه قرار دهید. سپس ظرف را از فر بیرون آورده ، آلومینیوم را از روی آن بردارید و در ظرف مورد نظر برگردانده حالا غذا را تزیین و سرو کنید.


روش دوم آموزش پخت بادمجان پلو

بادمجان پلو را میتوان به یک روش دیگر و با زمان کمتر هم پخت  در این روش گوشت را آماده کرده و برنج را هم همراه با آب گوشت به صورت کته بپزید. ادویه های دلخواه مانند زعفران را به برنج در حال پخت بیفزایید. خلال بادام را هم کمی تفت داده و بادمجان های حلقه ای را هم تفت دهید. همه مواد پخته و آماده را به صورت لایه لایه در قالب چرب شده بچینید. کمی با دست روی آن فشار دهید و بعد قالب را برگردانید. اکنون آشپزی شما به پایان رسیده است و میتوانید غذا را میل کنید. البته نکته ای که باید به آن توجه کنید این غذا را بدون گوشت و یا با مرغ هم میتوان تهیه کرد.

آموزش پخت بادمجان پلو قزوینی , طرز تهیه بادمجان پلو , بادمجان پلو با گوشت

دستور پخت کامل و طرز تهیه بادمجان پلو خوش طعم و خوشمزه قزوینی

آموزش پخت بادمجان پلو قزوینی , طرز تهیه بادمجان پلو , بادمجان پلو با گوشت

دو روش برای آموزش پخت بادمجان پلو + عکس